Piotr Nowacki

Piotr Nowacki

Twórca komiksów, ilustracji i projektów postaci. Publikował w licznych magazynach i antologiach komiksowych. Ma na koncie kilka wydanych albumów komiksowych. Najważniejsze z nich to: „Tainted” (wyd. Mroja) oraz wersja na iPad (wyd. Bonte Comics), „It’s Not About That” (wyd. Centrala), „Detektyw Miś Zbyś na tropie” (wyd. Kultura Gniewu), „Tim i Miki. W Krainie Psikusów” (wyd. PSK, Timof i cisi wspólnicy), „Moe” (wyd. Karton), „Om” (wyd. PSK oraz Timof i cisi wspólnicy).

W latach 2009-2011 był redaktorem naczelnym magazynu komiksowego „Karton”. Brał udział w zbiorczych wystawach komiksu polskiego m.in. na Węgrzech, w Izraelu, na Litwie.
Jego komiksy i ilustracje były i są publikowane w magazynach „HIRO”, „Fika”, „Abecadło”, „Tropami Przyrody” oraz w brytyjskim magazynie internetowym z komiksami dla dzieci „Comical Animal”.

Zilustrował kilka książek dla dzieci z serii „Bohaterowie z boiska” (wyd. Papilon), wykonał także serię projektów postaci do aplikacji edukacyjnej dla dzieci Anifacts Africa. Jest autorem ilustracji do „Niebieskiej Kapturki”.