Bez kategorii

Kids Design Space, czyli… dzieci projektują przestrzeń z „Fiką”!

Dziecięca wyobraźnia i kreatywność to wielki potencjał. Wystarczy je umiejętnie obudzić i zamienić w twórcze działanie,
by powstały zaskakujące efekty. Takie zadanie spełnia projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń.

Już 10 grudnia na warsztaty projektowania wymarzonego pokoju dla dzieci w wieku 7-12 lat zaprasza ,,KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń” oraz magazyn „Fika”. Poprowadzi je Magdalena Ostrowska-Miśkiewicz (Miśkiewicz Design).

Termin: 10 grudnia 2016 (SOBOTA)

Godzina: 14:00-16:00

Wiek dzieci: 7-12 lat

Miejsce: CRZ Krzywy Komin

Organizator: Fundacja Open Mind & CRZ Krzywy Komin

 

Zajęcia bezpłatne!

 

Projekt „KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”obejmuje cykl spotkań dla dzieci pod okiem doświadczonych artystów i projektantów. Podczas kilkumiesięcznych warsztatów, dzieci, używając nowych dla siebie i wykorzystując znane formy twórczego działania, poznają świat i na nowo go dla siebie stwarzają. Przygoda z różnymi dziedzinami sztuki owocuje zupełnie nowymi przedmiotami według unikalnych wzorów. Uczestnicy warsztatów przechodzą drogę od koncepcji, przez projekt, aż po realizację.

Szereg spotkań i warsztatów podzielonych na cztery etapy: Doświadczanie, Kreowanie, Realizacja i Wystawa mieści się w obrębie pięciu grup tematycznych: design, architektura, ceramika, szkło oraz ilustracja.

Cykl zwieńczy wystawa, która rozpoczyna się w grudniu, wzbogacona fotorelacją ze wszystkich działań i prezentacją multimedialną dokumentującą przebieg warsztatów. Wystawa finałowa zaplanowana jest na maj 2017 r.

Wydawnictwo TASHKA jest patronem medialnym projektu ,,KIDS DESIGN SPACE – dzieci projektują przestrzeń”.

 

Więcej o programie: http://kidsdesignspace.pl/