Bez kategorii

Wystawa prac Roberta Romanowicza w Łodzi

Pierwszy raz w Łodzi – Robert Romanowicz!

W sobotę 21.09. o godzinie 17.30 w Teatrze Lalek Arlekin odbędzie się po raz pierwszy w Łodzi, wystawa wyjątkowego artysty, ilustratora, architekta i scenografa – Roberta Romanowicza.

Romanowicz tworzy ilustracje oparte na połączeniu różnych mediów i charakterystycznych, dynamicznych postaciach, wplatanych w różne historie. Z pomocą ołówka ożywia swoich bohaterów, którzy w efekcie chętnie i często trafiają na karty książek.

Jak sam mówi – odbiorca jego twórczości nie ma wieku – może to być każdy, kto odnajdzie w sobie otwartość na tę wyjątkową sztukę.

Prace Roberta Romanowicza od wielu lat wzbogacają zbiory kolekcjonerów z różnych stron świata.

Wystawa,  na którą Państwa zapraszamy – „iBum! Książkowy szum” – pozwala czytelnikowi zajrzeć w artystyczne  kuluary i bliżej poznać warsztat autorów książek. Pokazuje ten etap pracy artysty, który był zalążkiem dla efektu ostatecznego, czyli książki. Oryginalne ilustracje, szczególne przedmioty i skrupulatne instalacje zbudowane na potrzeby zilustrowania książki. To wszystko, co trafia do szuflad Roberta Romanowicza i nigdy ich nie opuszcza.

W skład prezentowanej wystawy wchodzą między innymi elementy zbudowane na potrzeby zilustrowania takich książek jak „Kapselek”, „Misza i Grisza ratują świat”, „Misza i Grisza idą do lasu”, „Skarpety i papiloty”, czy „A niech to Gęś kopnie”, która w 2017 roku zdobyłaNagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego za Najlepszą książką dla dzieci roku 2017 w ramach Festiwalu Literatury dla Dzieci w Krakowie.

Wszystkie wymienione książki, jak i wiele innych pozycji, zostały wydane przez Wydawnictwo TASHKA, które propaguje mądre rodzicielstwo, zachęca do czytania dzieciom i z dziećmi, a także inspiruje do aktywnego udziału w kulturze. Od początku istnienia wspiera twórczość polskich autorów.

Nakładem TASHKI ukazuje się również magazyn dla dzieci i rodziców zatytułowany „Fika”.  To jedyne na polskim rynku czasopismo o teatrze i życiu kulturalnym w ogóle, dedykowane rodzicom i dzieciom.

Na wernisaż zapraszamy podczas inauguracji nowego sezonu Skrzatów Książkojadów, 21 września. Będziemy czytać fragmenty książek i spotkamy się z ilustratorem, a na stoisku wydawnictwa TASHKA będzie można zakupić książki, obrazy, rzeźby, plakaty oraz wyjątkowe gadżety. Na dzieci czekają też atrakcje – specjalne warsztaty oraz gra w kapsle