Targi

TASHKA na wiosennych Targach Rzeczy Ładnych

22 i 23 kwietnia w Ethosie, nowo otwartym budynku biurowym firmy Kulczyk Silver Properties przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie, odbędzie się wiosenna edycja Targów Rzeczy Ładnych. To dwudniowe święto miłośników piękna, sztuki i designu rokrocznie przyciąga tłumy odwiedzających, nie bez powodu więc uznawane jest za najbardziej prestiżową i najchętniej odwiedzaną imprezę tego typu w Polsce.

Ogromny wybór mebli – oryginalnych stołów, lamp, mebli retro i akcesoriów niezbędnych do urządzenia modnego wnętrza, strefa z ceramiką i porcelaną, strefa PRINT z wybitnymi polskimi (i nie tylko!) rysownikami, plakacistami i ilustratorami to znaki rozpoznawcze Targów.

Najlepsze polskie manufaktury, uznane marki i debiutanci przywiozą swoje najnowsze produkty i zaproponują odwiedzającym w promocyjnych cenach. Na rodziców czekać będzie strefa z pięknymi zabawkami i książkami dla dzieci. Dla dorosłych organizatorzy przygotowali strefę Wellness z naturalnymi kosmetykami i markami, których nie można znaleźć w sieciowych sklepach.

Wydarzeniem specjalnym tej edycji Targów Rzeczy Ładnych będzie niesamowita wystawa „Miasto i las”, łącząca w zaskakujący sposób design z ekologią. Kuratorką wystawy jest  Ewa Solarz, dziennikarka, autorka książek dla dzieci, m.in.. D.E.S.I.G.N, współzałożycielka WILKA Otwartego Klastra Designu – organizatora wystawy. Wystawa składa się m.in. z prototypów budek lęgowych dla ptaków i innych zwierząt stworzonych przez różnych projektantów. Promuje z jednej strony polski design i polskie produkty, z drugiej postawy i projekty proekologiczne w społeczeństwie, kładzie nacisk na rozwiązywanie realnych problemów związanych z życiem zwierząt w mieście. Wartością dodaną są ciekawe warsztaty dla dzieci towarzyszące wydarzeniu.

Podczas wiosennych targów zaprezentuje się 150 wystawców, wśród nich – wydawnictwo TASHKA.