Warsztaty

TASHKA zaprasza – ZOO FIKA!

ZOO FIKA

Dla wszystkich dzieci i dorosłych spragnionych kontaktu z przyrodą, lubiących dobrą zabawę lub szukających odpoczynku wydawnictwo TASHKA stworzyło nowe, wyjątkowe miejsce w Warszawie: ZOO FIKA! We współpracy z Miejskim Ogrodem Zoologicznym w Warszawie, na jego terenie – przy fontannie, obok wybiegu dla lam – powstała księgarnia, kawiarnia i miejsce warsztatów w jednym.

ZOO FIKA to kreatywne zabawy dla dzieci, strefa relaksu dla ich opiekunów, pyszna kawa i przekąski, warsztaty ze zwierzakami w rolach głównych, urodziny dla dzieci, spotkania z autorami książek i wiele innych atrakcji. Poznajcie je wszystkie!

 I. Urodziny w ZOO FIKA

Twoje dziecko i jego goście wezmą udział w kreatywnych warsztatach i zabawach, którym patronować będzie wybrane zwierzę – ulubione przez Jubilata lub bohater wybranej książki wydawnictwa TASHKA.
Tworzenie pióropuszy, masek, zabawa w teatr – to tylko część atrakcji, jakie oferujemy podczas urodzin w ZOO FIKA.

Zapewniamy:

– doświadczonych animatorów,
– oryginalny, autorski scenariusz imprezy,
– doskonałą atmosferę,
– wyjątkowe dekoracje,
– pamiątkowe zdjęcia.

Dla Państwa i Waszych gości przygotowaliśmy specjalne zniżki na napoje i przekąski z naszej kawiarni, a także na zakupy książek i zabawek.

Oferujemy do wyboru oryginalne scenariusze warsztatów i zabaw urodzinowych. Istnieje również możliwość ustalenia tematu urodzin indywidualnie.

Scenariusze do wyboru

 1. Urodziny z misiem Miszą

Misza to bohater książki wydawnictwa TASHKA, który zdobył serca nie tylko najmłodszych, ale i dorosłych.

Podczas urodzin uczestnicy poznają Miszę i jego niezwykłe przygody. W części artystycznej spotkania powstanie magiczny świat, który dzieci przygotują z pozornie niepotrzebnych już rzeczy (warsztat ekologiczny). Dodatkowo każde dziecko przygotuje własnego misia i będzie mogło zabrać go ze sobą.

W drugiej części urodzin dzieci wezmą udział w grach i zabawach związanych z tematem urodzin, a także w sesji fotograficznej (zdjęcia: w pakiecie rozszerzonym).

Rekomendowany wiek: 3-12 lat.
Poziom trudności warsztatów dostosowany do wieku.
Warsztat autorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 1. Urodziny z ptakami – „Dziób w dziób”

Tematem przewodnim urodzin są ptaki i ich ciekawy świat, do którego przeniesie książka „Dziób w dziób” Maliny Prześlugi, zrealizowana we współpracy z Teatrem Animacji w Poznaniu.

W części artystycznej spotkania powstaną przepiękne pióropusze (z gotowych szablonów), które dzieci ozdobią w dowolny sposób, a następnie ucharakteryzują się na przepiękne ptaki.  Odpowiemy także na ciekawe pytania, jakich dostarcza książka: czy wygląd zewnętrzy zmienia wnętrze? Co to jest tolerancja i przyjaźń?

W drugiej części urodzin dzieci aktywnie wezmą udział w grach i zabawach związanych z tematem urodzin, a także w sesji fotograficznej (zdjęcia w pakiecie rozszerzonym).

Rekomendowany wiek: 5-12 lat.
Poziom trudności warsztatów dostosowany do wieku.
Warsztat autorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 1. Urodziny w świecie pojazdów w czterech językach

Tematem przewodnim są pojazdy, jakie znajdziemy w czterojęzycznych słownikach wydawnictwa Tashka. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: koparki, lokomotywy, samoloty, auta.
W części artystycznej spotkania powstaną ogromne ekopojazdy, wykonane z odpadów. To świetna zabawa i nauka w jednym.
W drugiej części urodzin dzieci wezmą udział w grach i zabawach związanych z tematem, poznają nazwy pojazdów w czterech językach, a na koniec wezmą udział w sesji fotograficznej (zdjęcia w pakiecie rozszerzonym).

Rekomendowany wiek – 3-12 lat.
Poziom trudności warsztatów dostosowany do wieku.
Warsztat autorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 1. Teatr na urodziny – lisy wychodzą na scenę

Tematem przewodnim są lisy, bohaterzy książki  „Skarpety i papiloty” Julii Holewińskiej, która powstała we współpracy z Wrocławskim Teatrem Lalek.
W części artystycznej spotkania dzieci wykonają pacynki i ucharakteryzują się na bohaterów książki.
W drugiej części urodzin zaaranżują własne przedstawienie i wezmą udział w sesji fotograficznej (zdjęcia w pakiecie rozszerzonym).

Rekomendowany wiek: 3-12 lat.
Poziom trudności warsztatów dostosowany do wieku.
Warsztat autorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

 1. Urodziny z ulubionym zwierzakiem

Tematem przewodnim będzie wybrane przez Państwa dziecko zwierzę.
W części artystycznej spotkania dzieci wykonają zwierzę z wybranego materiału: może powstać maskotka, pacynka lub inna ciekawa forma (szczegóły do ustalenia), a także dowiedzą się ciekawych informacji jego na temat.
W drugiej części urodzin dzieci wezmą udział w grach i zabawach związanych z tematem, a także w sesji fotograficznej (zdjęcia w pakiecie rozszerzonym).

Rekomendowany wiek: 3-12 lat.

Poziom trudności warsztatów dostosowany do wieku.
Warsztat autorski. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Zapraszamy do kontaktu – chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Informacje i zapisy:
tashka@tashka.pl
tel.:  +48 602 751 718

Urodziny w ZOO FIKA – cennik

Cena za osobę – 95 zł

Cena zawiera:
– opiekę doświadczonego animatora (jednego lub więcej w zależności od liczby Uczestników. Powyżej 14 dzieci 2 animatorów),
– autorski scenariusz imprezy,
– materiały na warsztaty i akcesoria do zabawy,
– minicatering: woda (butelka 200 ml na dziecko), sok (butelka 200 ml na dziecko), kruche ciasteczka typu maślane paczkowane (25 sztuk na 5 dzieci), słone przekąski (1 opakowanie na 5 dzieci),
– kolorową zastawę papierową,

– zaproszenia w wersji elektronicznej,
– dekoracje.

Dla Państwa i Państwa gości przygotowaliśmy specjalne zniżki:
– na napoje i przekąski z naszej kawiarni – 15%,
– na zakupy książek i zabawek – 5%.

PAKIET MINIMALNY

Cena pakietu minimalnego wynosi 1600 zł. Wersja bez cateringu 1500 zł.

DODATKOWE ATRAKCJE:

– malowanie buziek – 150 zł,
– prezent dla Solenizantki (Solenizanta) skomponowany z oferty sklepu ZOO FIKA,
– atrakcyjne rabaty, ustalane indywidualnie.

Fotograf: 1 h zdjęć – 250 zł

Uwagi:
– koszt nie zawiera biletu wstępu na teren ZOO,
– czas trwania imprezy – 2,5 h,
– wymagana jest zaliczka w wysokości 300 zł.

UWAGA! Zaliczkę należy wpłacać gotówką lub przelewem bankowym 7 dni przed imprezą. Brak wpłaty oznacza anulowanie rezerwacji. W przypadku rezygnacji z imprezy na 7 dni przed jej datą zaliczka przepada na rzecz Organizatora.

Zapraszamy do kontaktu i rezerwacji – chętnie odpowiemy na Państwa pytania.

Informacje i zapisy:
tashka@tashka.pl
tel.:  +48 602 751 718

Regulamin imprezy urodzinowej w ZOO FIKA

 1. Impreza urodzinowa organizowana jest w strefie ZOO FIKA na terenie Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, przy ulicy Ratuszowej 1/3. Organizatorem jest ZOO FIKA należące do: TASHKA Katarzyna Kucharska, ul. Niekłańska 35, 03-924 Warszawa, NIP: 536-115-59-10.
 2. Rezerwacji terminu imprezy urodzinowej można dokonać osobiście, mailowo lub telefonicznie.
 3. Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłacenie zaliczki w kwocie 200 złotych gotówką lub przelewem na konto: Tashka Katarzyna Kucharska, Niekłańska 35, 03-924 Warszawa, nr rachunku bankowego: Mbank 72 1140 2017 0000 4402 1194 9171
 4. Rezerwacja terminu imprezy zostaje anulowana w przypadku, gdy zaliczka nie zostanie wpłacona najpóźniej 7 dni przed planowanymi urodzinami. W tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz datę i godzinę planowanej imprezy.
 5. W przypadku rezygnacji zamawiającego z zamówionej imprezy urodzinowej zaliczka przepada na korzyść Organizatora.
 6. Czas trwania imprezy urodzinowej to 2,5 h.
 7. Miejsce dla rodziców/opiekunów jubilata i ich gości zarezerwowane jest na 10 minut przed i 10 minut po zaplanowanej imprezie urodzinowej.
 8. Cennik urodzin dostępny jest na stronie www.tashka.pl.
 9. Opłata minimalna za organizację urodzin wynosi 600 złotych.
 10. Zamawiający zobowiązany jest do poinformowania o liczbie uczestników najpóźniej 4 dni przed datą imprezy urodzinowej drogą telefoniczną lub mailową na adres: tashka@tashka.pl.
 11. Poczęstunek (zgodnie z zamówionym pakietem) jest przeznaczony dla dzieci będących uczestnikami imprezy urodzinowej.
 12. Zabrania się wnoszenia przez uczestników imprezy urodzinowej i/lub ich rodziców/opiekunów własnego jedzenia lub napojów – w tym napojów alkoholowych.
 13. Zamawiający może podać gościom własny wypiek cukierniczy: tort, ciasto, jednak jedynie za zgodą Organizatora. Konieczne jest w takim wypadku podpisanie oświadczenia przez Zamawiającego, które zobowiązuje przyjęcie pełnej odpowiedzialności za ewentualne zatrucie itp.
 14. Na terenie ZOO Fika obowiązuje Regulamin Ogrodu Zoologicznego dostępny na stronie ZOO.
 15. Napoje i przekąski dla rodziców/opiekunów serwowane są za dodatkową opłatą w znajdującej się na terenie ZOO FIKA kawiarence zgodnie z przyznanymi rabatami (w zależności od pakietu).
 16. Wszelkie zmiany dotyczące zamówionego pakietu urodzinowego, liczby uczestników imprezy lub usług dodatkowych należy zgłosić najpóźniej na 4 dni przed terminem imprezy urodzinowej.
 17. Zamawiający przyjęcie powinien przebywać na terenie ZOO FIKA podczas trwającej zabawy. Zamawiający odpowiada za bezpieczeństwo nieletnich.
 18. W przypadku, gdy w imprezie urodzinowej uczestniczy mniejsza liczba dzieci, niż podana w potwierdzeniu rezerwacji, a fakt ten nie został zgłoszony Organizatorowi 4 dni przed terminem imprezy, Zamawiający  jest zobowiązany opłacić kwotę wynikającą z zamówienia.
 19. W przypadku powiększenia listy gości Zamawiający dopłaca za każdą kolejną osobę, zgodnie z obowiązującym cennikiem.
 20. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione na terenie ZOO FIKA.
 21. Toalety znajdują się w wyznaczonych miejscach na terenie Ogrodu Zoologicznego – organizator nie zapewnia opieki nad dzieckiem podczas wyjścia do toalety.
 22. Wpłacenie zaliczki jest jednoznaczne z akceptacją warunków regulaminu.

II. Warsztaty dla grup (oferta dla przedszkoli i szkół)

Zapraszamy grupy szkolne i przedszkolne na wyjątkowe warsztaty prowadzone przez doświadczonych animatorów.
Warsztaty dotyczą mieszkańców ZOO, poszerzają świadomość ekologiczną, pokazują, jak twórczo wykorzystać odpady, a także pogłębiają wiedzę i wrażliwość na otaczającą przyrodę i wspaniały świat zwierząt.
Dzięki wcześniejszej rezerwacji istnieje możliwość dopasowania tematu warsztatu do potrzeb grupy.

Jeśli interesuje Państwa inny warsztat, którego nie ma w naszej ofercie, prosimy o kontakt – chętnie przygotujemy ofertę specjalną dla Państwa przedszkola lub szkoły.

Program warsztatów

 1. Warsztat I  – MRÓWKOJAD,  mój nowy przyjaciel

Podczas tego wyjątkowego warsztatu dzieci dowiedzą się, jak wygląda mrówkojad – będą mogły zobaczyć go na żywo w ZOO, a także na specjalnie przygotowanych planszach (ilustracje, zdjęcia), dowiedzą się o jego zwyczajach i miejscach występowania i poznają ciekawostki z nim związane.

Po dobrej zabawie i nauce przyjdzie czas na prace plastyczne, dzięki którym powstaną wspaniałe przytulanki –  mrówkojady. Dzieci będą pracować z materiałami z odzysku, aby poznać ich artystyczne oblicze i nadać im drugie życie, a kolorowe papiery, filc, plastelina, koraliki i inne ciekawe elementy dekoracyjne pomogą nam w stworzeniu zwierzaka, który może stać się najlepszym przyjacielem!

Czas trwania: 1,5 h
Cena: 15 zł /osoba (minimalna liczba uczestników: 20 osób)

 1. Warsztat II – PINGWIN, który lubi podróże

Ulubieniec dzieci – pingwin to niesamowite zwierzę i taki również jest ten warsztat. Dzieci będą mogły tego ptaka zobaczyć w ZOO a także na specjalnie przygotowanych planszach (ilustracje, zdjęcia), dowiedzą się, gdzie pingwiny żyją, co lubią najbardziej, a w ramach rozgrzewki i doskonałej zabawy będziemy naśladować ich chód.
Kiedy już będziemy wszystko wiedzieć o naszych małych przyjaciołach, popracujemy kreatywnie i stworzymy własnego pingwina – podróżnika, który wyróżni się jakimś atrybutem.

Czas trwania: 1,5 h
Cena: 15 zł /osoba (minimalna liczba uczestników: 20 osób)

 1. Warsztat III – FLAMING, który lubi leniuchować

Flamingi to przepiękne i ciekawe zwierzęta, a podczas warsztatu przekonamy się, jak bardzo są wyjątkowe. Zobaczymy je na ilustracjach i w ZOO, przekonamy się sami, czy stanie na jednej nodze jest trudne i dlaczego flamingi tak bardzo to lubią. Poznamy wiele ciekawostek i sprawdzimy na mapie, gdzie można je spotkać w naturalnych warunkach.
Kiedy już zmęczy nas stanie na jednej nodze, usiądziemy do warsztatu plastycznego, podczas którego stworzymy własne  flamingi – leniuszki, które cenią sobie odpoczynek. Będziemy pracować z różnymi materiałami, które uruchomią naszą wyobraźnię i obudzą duszę artysty.

Czas trwania: 1,5 h
Cena: 15 zł /osoba (minimalna liczba uczestników 20 osób)

 1. Warsztat IV – LEW, czyli z wizytą u króla

Król zwierząt to lew – to wie każdy, ale nie każdy zna ciekawostki z nim związane: gdzie żyje na naszej planecie i co lubi najbardziej. Podczas warsztatu wszystkiego się dowiemy, poznamy lwa i jego lwią rodzinę. Odwiedzimy go w ZOO, a także na specjalnie przygotowanych planszach (ilustracje, zdjęcia). Kiedy już poznamy te majestatyczne zwierzęta, spróbujemy zaryczeć jak lew, a w części plastycznej stworzymy własne lwy, który mogą stać sie naszymi przytulankami lub ozdobami do pokoju. Skorzystamy z różnych materiałów, w tym ekologicznych – z odzysku.

Czas trwania: 1,5 h
Cena: 15zł /osoba (minimalna liczba uczestników: 20 osób)

Dla uczestników warsztatów przygotowaliśmy specjalne zniżki:
– na napoje i przekąski z naszej kawiarni – 15%,
– na zakupy książek i zabawek w wysokości – 5%.

Szczegóły oferty i rezerwacje:

tashka@tashka.pl
tel.: 602 751 718
FB: ZOOFIKA

Uwaga!

Koszt warsztatów nie uwzględnia biletu wejścia na teren ZOO.
Oferta ważna do 30.09. 2017 r.

III. Sobotnie warsztaty (bezpłatne)

 1. Maski – Ptaki warszawskie, czyli dzioby z sąsiedztwa

Podczas tego wyjątkowego warsztatu dzieci poznają ptaki z sąsiedztwa – będą mogły zobaczyć je na specjalnie przygotowanych planszach (ilustracje, zdjęcia), dowiedzą się o ich wyglądzie, zachowaniach, zwyczajach i miejscach występowania, poznają ciekawostki z nimi związane. Nauczą się także, jak naśladować ich mowę, dowiedzą się, co jedzą i czy można je dokarmiać, co im szkodzi, a co lubią.
Po dobrej zabawie i nauce przyjdzie czas na prace plastyczne, dzięki którym powstaną wspaniałe maski – ptaki. Będziemy pracować z materiałami z odzysku, aby poznać ich artystyczny potencjał i nadać im drugie życie. Wspomogą nas także kolorowe papiery, filc, plastelina, koraliki i inne ciekawe materiały.

Zajęcia będą fotografowane.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5+.

 1. Maski – Ptaki egzotyczne, czyli ptaki dziwaki

Podczas tego wyjątkowego warsztatu dzieci poznają ptaki egzotyczne – będą mogły zobaczyć je na specjalnie przygotowanych planszach (ilustracje, zdjęcia), dowiedzą się o ich wyglądzie – kolorze upierzenia, zachowaniach, zwyczajach i miejscach występowania, poznają ciekawostki z nimi związane. Nauczą się także, jak naśladować ich mowę, dowiedzą się, co jedzą i czy można je dokarmiać, co im szkodzi, a co lubią.
Po dobrej zabawie i nauce przyjdzie czas na prace plastyczne, dzięki którym powstaną wspaniałe maski – rajskie ptaki. Będziemy pracować z materiałami z odzysku, aby poznać ich artystyczny potencjał i nadać im drugie życie. Wspomogą nas także kolorowe papiery, filc, plastelina, koraliki i inne ciekawe materiały. Maski będą kolorowe i egzotyczne, tak jak ptaki „dziwaki”.

Zajęcia będą fotografowane.
Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 5+.

IV. Atrakcje w ZOO FIKA

Zapraszamy na:

– pyszną kawę,
– domowe wypieki,
– zabawki i książki,
– urodziny w ZOO,
– warsztaty,
– strefę dzieci.

Strefa dzieci w ZOO FIKA:

–  malowanie buziek,
–  własnoręczne tworzenie pamiątek z ZOO,
– zabawa,
– edukacja,
– urodziny,
– warsztaty.

ZOO FIKA to zabawa dla dzieci, relaks dla rodziców.

W którym miejscu ZOO jesteśmy? Tuż obok fontanny. Kieruj się główną aleją w stronę wybiegu dla lam –  koło niego znajdziesz dużą fontannę, a przy niej – ZOO FIKA.

Zapraszamy!

Podaruj dziecku przygodę. Spotkaj się z nami w ZOO FIKA!