Warsztaty, Wernisaż

Wernisaż prac Roberta Romanowicza w Muzeum Miasta Gdyni

Robert Romanowicz, ilustrator (m.in. „Ziuzia”, „Ziuzia i dom na głowie”, „Kapselek”, „Misza i Grisza ratują świat”), autor książek dla dzieci („Rymowane cyferki”, „Mali opowiadacze”), scenograf i twórca lalek (spektakl „Dziób w dziób” w poznańskim Teatrze Animacji na podstawie dramatu Maliny Prześlugi pod tym samym tytułem, w wydaniu książkowym zawierającym szkice artysty i dokumentację zdjęciową m.in. z prac nad lalkami), człowiek wszech talentów, podzieli się swoją wyobraźnią (a właściwie jej fragmentem) i jej wytworami podczas wernisażu wystawy w Muzeum Miasta Gdyni 18 marca 2017 r.

Z bliska będzie można zobaczyć (a czasami nawet dotknąć) fantastyczny świat „Kapselka” z odwzorowaną na potrzeby ilustracji XIX-wieczną biblioteką, przyjrzeć się Miszy i Griszy, udać się z nimi do lasu i przenieść do spiżarni maleńkiej pszczółki, zbliżyć się do zagadkowego upodobania Złodzieja Krzeseł i popodziwiać jego zbiory.

Zarówno wernisaż, jak i sama wystawa z pewnością dostarczą wiele radości dzieciom, które z łatwością odnajdą się w baśniowych postaciach i ich otoczeniu. Ale i dorosłych zachwycą z pietyzmem tworzone miniaturowe światy, które źródło mają w nieograniczonej wyobraźni Roberta Romanowicza, a realizują się dzięki jego rozlicznym talentom. Warto dać się przenieść w bajkową rzeczywistość, dziecięco i z dziećmi poddać niezwykłemu klimatowi tworzonemu przez artystę. Bo, jak mówi on sam, jego odbiorca nie ma wieku określonego wieku – staje się nim każdy, kto ma w sobie ciekawość świata, jest otwarty i wrażliwy.

Wydarzenie: Wernisaż wystawy „Po drugiej stronie ilustracji”
Miejsce: Muzeum Miasta Gdyni
Termin: 18 marca 2017 r., godz. 14.00