Bartosz Sztybor

Bartosz Sztybor

Scenarzysta komiksowy i filmowy. Oprócz tego twórca seriali i programów telewizyjnych oraz książek dla dzieci. Studiował afrykanistykę, anglistykę, dziennikarstwo oraz scenariopisarstwo. Żadnego z tych kierunków nie ukończył.
Scenarzysta kilku albumów komiksowych: serii dla dzieci i młodzieży „Niezła draka, Drapak!” z rysunkami Tomasza Kaczkowskiego; komiksów „Szanowny” i „Wróć do mnie”, jeszcze raz z rysunkami Wojciecha Stefańca oraz kilku albumów zrealizowanych z Piotrem Nowackim („Tainted”, „It’s Not About That” i „Options”).
Komiksowe miniatury i paski do jego scenariuszy ukazywały się w licznych tytułach prasowych: „Cinema”, „Wprost”, „Uważam Rze”, „W Sieci”, „W Sieci Historii” oraz „Przekroju” i „Co Jest Grane?”. Krótkie komiksy publikował też w magazynach i zinach
komiksowych, m.in. w „Ziniolu”, „Maszinie”, „Kolektywie”, „Kartonie” i „Jeju”.
Laureat kilku nagród na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, m.in. pierwszej nagrody w roku 2009 za komiks Beneath the Sky (Andrij Tkalenko). Oprócz tego laureat komiksowych nagród na festiwalach w Holandii, Włoszech, Macedonii i Serbii. Z kolei napisane przez niego krótkometrażowe filmy zdobywały nagrody w Europie, Ameryce Południowej i Azji.