Wydawnictwo TASHKA powstało w 2010 r. Propagujemy mądre rodzicielstwo, zachęcamy do czytania, inspirujemy do aktywnego udziału w kulturze.

Dotychczas stworzyliśmy ok 50 tytułów polskich autorów ilustrowanych przez polskich artystów. 

Otrzymaliśmy nagrody książka roku Polskiej Sekcji IBBY za książkę “Ziuzia” Maliny Prześlugi, a książka „A niech to Gęś kopnie…” Marty Guśniowskiej otrzymała następujące nagrody: Nagroda im. Ferdynanda Wspaniałego, Najlepsza książka roku 2017!, Honorowe wyróżnienie nagrody literackiej w konkursie Książka Roku 2017 PS IBBY, wyróżnienie 25. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.Mamy na koncie sporo innych nagród za nasze publikacje.

Jako jedyni wydajemy ilustrowane dramaty dla dzieci „Dziób w Dziób”, „Skarpety i Papiloty”, „Jasiek i…”. Uczestniczymy w wielu imprezach i targach.

A to jeszcze nie wszystko…

Prowadzimy również koncept Triki Tashka, który jest jednocześnie galerią, kawiarnią, księgarnią, miejscem działań twórczych oraz wystaw i strefą spotkań wokół sztuki dla dzieci w Warszawie. To wyjątkowe miejsce reprezentowane przez wydawnictwo oraz zielonego stworka o imieniu Tashek, który nie przestaje zaskakiwać. Obecnie można go spotkać w swojej siedzibie w Teatrze Guliwer, przy ulicy Różanej 16 na warszawskim Mokotowie.

 

a niech to ges kopnie, marta gusniowska, ksiazka roku, tashka, rodzinne czytanie, zabawna bajka